KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14997509
nr 1499 7509
Hasse Lindroth
(f. 1938), Sverige
Etsning, "Årstabron, del II". Signerad, numrerad 127/150, daterad -95. Bildmått: 36,5x31 cm, yttermått inklusive ram: 53x47 cm
Hasse Lindroth, född 1938 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
800 kr
måndag 31 oktober 2022
kl 19:50:37
500 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
600 kr
800 kr
Hasse Lindroth
Läs mer om Hasse Lindroth